Novinky na serveru stavebninet.cz

Nová podpora sociálního bydlení: až 68000 Kč/m2


Vláda spustila nový program podpory sociálního bydlení. Ten má potenciál změnit životy mnoha lidí. Díky finančním prostředkům ve výši 1,9 miliardy korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj se otevírají dveře pro obce, neziskové organizace a církve k realizaci projektů sociálního bydlení. Výzvy mohou nastartovat výstavbu, rekonstrukce a pořízení bytů, bytových domů i nebytových prostor a jejich úpravu pro potřeby sociálního bydlení. Pomohou také s pořízením nezbytného základního vybavení.

zobrazit »

Stát dá na obnovu brownfieldů přes 2,3 miliardy


Stát podpoří prostřednictvím Státního fondu podpory investic (SFPI) 47 projektů, jejichž cílem je obnova tzv. brownfieldů. Celkem půjde z Národního plánu obnovy na revitalizaci území se starou stavební zátěží více než 2,3 miliardy korun. Podporu získalo 15 velkých a 32 malých projektů napříč regiony.

zobrazit »

Vrátí se neobydlené byty zpět do hry?


V bytových domech v České republice je nyní přibližně 200 tisíc bytů, které nejsou dlouhodobě obydlené. Vyplývá to z nové studie Ministerstva pro místní rozvoj. V porovnání s rokem 2011 tak došlo k navýšení neobývaných bytů zhruba o 40 %. Jedním z důvodů, proč nejsou tyto byty obývány, je nevyhovující technický stav nemovitostí. Ministerstvo má v plánu podpořit rekonstrukci těchto bytů. Resort zajistil z evropských zdrojů přes 8 miliard korun, které bude možné využít i na rekonstrukce. Cílem je vrátit prázdné byty na trh s bydlením.

zobrazit »

Jak si v domácnosti hlídat spotřebu elektřiny a ušetřit za ni


Efektivní správa spotřeby energií je klíčovým prvkem nejen pro úsporu peněz, ale také pro zajištění zelenější budoucnosti. Jak si v domácnosti spotřebu ohlídat a jakými kroky ji lze snížit tak, abyste při vyúčtování neplatili zbytečně moc?

zobrazit »

Ministerstvo zpochybňuje žebříček zemí v délce stavebního řízení


Žebříček zemí v délce stavebního řízení 2020 Světové banky neodpovídá realitě. Po prokázané manipulaci s pořadím ho sama ukončila. Uvádí to ve své tiskové zprávy Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), ale připouští, že délka stavebního řízení v ČR je neúměrně dlouhá.

zobrazit »

Dokonalejší cihly dělají starosti statikům


Ne všechna vylepšení výrobků musí vést k lepšímu produktu. Příkladem mohou být některé cihly, u nichž je kladen vyšší důraz na akustické nebo tepelněizolační vlastnosti. Jejich výrobci se snaží reagovat na poptávku trhu po tomto typu cihel. Současně ale nové materiály komplikují práci statikům. Moderní zdicí prvky mohou být křehčí a mít nižší únosnost. Navíc často chybí detailní technické informace včetně uvedení vhodného použití na stavbách. Na problematiku upozorňuje Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT).

zobrazit »

Wienerberger inovuje: fotovoltaika, střešní okna či nové akustické cihly


Společnost Wienerberger se snaží držet krok s dobou a přichází na trh s několika novinkami. Jde přitom o široké spektrum inovací: fotovoltaický systém, střešní okna Tondach, užší akustické cihly Porotherm, které šetří místo na stavbě a jsou udržitelnější. Na trh také uvedou první vhodnou cihlu pro robotické zdění. „Naším cílem je na trh dodávat nejen kompletní portfolio stávajících produktů, ale především být lídrem v inovacích, které jsou budoucností v segmentu stavebnictví,“ uvádí generální ředitel a jednatel společnosti Wienerberger Kamil Jeřábek.

zobrazit »

Další navýšení cen energií ovlivní dostupnost bydlení


Stavební firmy kritizují navrhované navýšení regulovaných složek cen energií a zrušení osvobození od tzv. energetické daně. Tyto kroky lze podle nich považovat za likvidační pro český průmysl napříč odvětvími. Ve stavebnictví se další navýšení cen energií promítne do cen stavebních materiálů. To ovlivní nejen konkurenceschopnost českého stavebnictví, ale následně také dostupnost bydlení.

zobrazit »

Délka legislativních povolovacích procesů brzdí stavebníky


Svaz podnikatelů ve stavebnictví aktuálně považuje za největší výzvu oboru délku legislativních povolovacích procesů, která se staví do cesty plánovaným projektům. Pokud se proces povolování staveb významně nezkrátí a nezjednoduší, nikam se neposuneme. Česká republika přitom potřebuje stavět byty, dálnice, silniční okruhy nebo železnice

zobrazit »

Wienerberger plánuje technologickou odstávku svých závodů


Společnost Wienerberger v České republice během zimních měsíců odstaví 8 ze svých 9 závodů zaměřujících se na pálené výrobky. Každoroční odstávka bude trvat v časovém horizontu dvou až tří měsíců v závislosti potřeby jednotlivých závodů. Primárně se jedná o plánované přerušení provozu spojené s nutnou technologickou odstávkou zařízení související s údržbovými pracemi. Jedná se o běžnou praxi, která byla v posledních letech narušená vysokou poptávkou po stavebních materiálech.

zobrazit »
1  2   Další »

Bazar stavebnin
Vložit inzerát zdarma

Výstavy a veletrhy

 22.1. – 25.1.2024
INFOTHERMA 2024
Ostrava – Černá Louka

15.2. - 17.2.2024
For Wood
Praha – výstaviště Letňany
16. veletrh dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů

15.2. – 17.2.2024
Střechy - Solar - Řemeslo 2024
Praha – výstaviště Letňany
Veletrh pro střechy, stavbu a úspory energií

22.2. – 24.2.2024
Stavitel
Výstaviště Lysá nad Labem
30. veletrh stavebních materiálů, technologií a úspor energií


další výstavy a veletrhy

13.10. – 14.10.2023

ok1
mapa